Tréninky na závod RWE SKI&GOLF 2015

Ve spolupráci se Skiareálem Špindlerův Mlýn se podařilo připravit velmi kvalitní tréninky přímo na závodní sjezdovce. Celá „Červená“ od shora dolů byla uzavřena pro veřejnost a tak členové Holickyteamu měli k dispozici 2,5 km dokonale upravené tratě. Start obřího slalomu byl na „Václaváku“ několik metrů pod „Dřevařskou cestou“. Do cíle pod „Hrobečkem“ byl prostor pro opravdový „OBŘÁK“ s 28 branami! Před zahájením proběhla organizovaná prohlídka tratě s výkladem k základním pravidlům techniky jízdy v obřím slalomu.

Po tréninku následoval podrobný rozbor jízd z videa v restauraci Hotelu LENKA.

Mölltal 12. – 14. 9. 2014

Prvním setkáním skalních členů týmu byl networking č 1 na rakouském ledovci Mölltal. Víkend bohužel doprovázela nevalná předpověď počasí. Pátek byl ještě solidní, a tak 4-členný tým včetně nového člena Michala Šindeláře začal pracovat na technice ve volné jízdě. Sobotní den potvrdil výhled meteorologů a lyžování nebylo možné. Náhradní program v podobě kondičního tréninku byl zajímavý především díky novému prvku –  pás GIBBON pro stimulaci rovnováhy a speciální síly byl velkou výzvou pro všechny. V neděli jsme i přes vytrvalé sněžení absolvovali první brány obřího slalomu v nové sezoně.

Michal Šindelář, Jorik Šec, Martin Pejša a Pavel Hlaváč na ledovci v Mölltalu 12. – 14. 9. 2014

Trénink rovnováhy na pásu GIBBON

Tréninkové setkání Levelsportkonceptu – partnera Holickyteamu

Špindlerův Mlýn 19. 3. 2015

Dnů před závodem SKI&GOLF (11. – 12. 4. 2015) výrazně ubývá a proto je nejvyšší čas na trénink prvního dějství kombinačního závodu – obřího slalomu. To byl hlavní motiv spolumajitelů nově vzniklého Levelsportkonceptu, bývalých aktivních závodníků. Tým ve složení: Karel Lank, Martin Beránek a Tomáš Němec, doplnil šéf prodejny KJUS STORE PRAHA – Radek Matějů. Téměř dokonalý trénink s 25 branami obřího slalomu na velmi agresivní přemrzlé pistě absolvovali i další členové Holickyteamu: Radek a Aleš Strnadovi a jako jediná dáma – Renata Černá. Trénink za ideálního počasí vyžadoval dobře připravené lyže a chuť jít na „hranu“ a to nejen z pohledu lyží, ale také nasazení! Skvěle to zvládal Radek Matějů. Velké zlepšení pozorujeme také u Renaty Černé.

Další tréninky zaměřené na přípravu do závodu SKI&GOLF, který se pojede v polovině dubna rovněž ve Špindlerově Mlýně, připravujeme!

LEGENDY SE VRACÍ! Špindlerův Mlýn, březen 2015

Tréninky na Stohu

Na přelomu ledna a února se sešli členové Holickyteamu společně se skupinou závodících novinářů u tradičního tréninkové pisty STOH v údolí Svatého Petra ve Špindlerově Mlýně.

Po tři dny probíhaly intenzivní odpolední tréninky obřího slalomu. Od šestého sloupu místního kotvového vleku se až do cíle sjezdovky vešlo poctivých 25 bran. Někteří aktivní jedinci zvládli i 13 jízd což odpovídá počtu 325-ti odtrénovaným branám. To je opravdu úctyhodná dávka za necelé 3 hodiny!

Tréninková skupina Holickyteamu v cíli obřího slalomu, STOH, 1. 2. 2015 

Kaunertal 7. – 9. 11. 2014

Po říjnové absenci se v listopadu uskutečnil druhý letošní networking v rakouském Kaunertalu. Stejně jako v loňské sezoně jsme měli štěstí na počasí. Příval nového sněhu dva dny před naším tréninkem zajistil příjemné lyžování na upraveném „manšestru“. Páteční trénink byl v duchu rozježdění na mírné sjezdovce. V sobotu a v neděli pak na svahu s ostatními týmy z různých koutů Evropy. Za tři dny tréninku se některým neúnavným členům podařilo projet 1200 bran obřího slalomu! S přihlédnutím, že svah je položen v nadmořské výšce okolo 2500mnm, Martin Pejša a Pavel Hlaváč mají můj obdiv.:-) U Mirka Řiháka a Vládi Dřízhala se jednalo o objem kolem hranice 900 bran za všechny tři tréninkové dny, rovněž obdivuhodné!

 Vzhledem k ideálním podmínkám připravujeme letos poslední ledovcový kemp v termínu od 4. – do 7. 12. 2014.

Trénink a lyžování s rodinami

Špindlerův Mlýn 21. – 22. 2. 2015

První akce tohoto typu proběhla střídavě na Mísečkách a na tréninkovém svahu Stoh ve Svatém Petru. Dopoledne se sešlo celkem 6 dětí, které absolvovaly nácvik moderní carvingové techniky. Společně s rodiči proběhla řada metodických cvičení směrem ke zlepšení zatáčení na lyžích.V 11.30 hod už byl připraven obří slalom s 20 branami na Stohu. 10 členů týmu odtrénovalo 200 – 260 bran na dokonalém sněhovém povrchu! Po celý víkend bylo skvělé počasí.Ukázalo se, že lyžování s ratolestmi a trénink rodičů v branách lze bez problémů spojit do jednoho dne. Hlídání dětí po dobu trénujících rodičů bylo zajištěno v přilehlém Hotelu Stoh.

Tento model opakujeme hned příští víkend 1. 3. 2015

 Martínek Kulhánek (8) a Adámek Šindelář (7) při nácviku techniky, Mísečky, únor 2015

Hintertux 4. – 7. 12. 2014

Poslední přípravný kemp na ledovci v rakouském Hintertuxu byl z hlediska počasí v tomto prosincovém termínu již lehce rizikovou volbou. Počasí ovšem stálo na naší straně. Z pořízených fotografií je patrné, že vysoko položený ledovec na konci Zillertalu byl po všechny tři dny nad hustými dešťovými mraky. Celkem 7 členů týmu včetně nově příchozích absolvovalo velmi kvalitní, ničím nerušený trénink na pozvolné a členité pistě přímo pod skalnatou špičkou hory Olperer (3600mnm). Za tři dny jsme najezdili 1100 bran obřího slalomu. Odpoledne proběhly tradiční diskuse na téma networkingu a zároveň se připravovaly lyže pod odbornou rukou věrného týmového tahouna Pepy Holického. Příjemný wellness v hotelu Persal byl každý večer na programu u většiny trénujících jako regenerace po náročném dni. Letošní setkání v Tuxertalu bylo úspěšné ve všech směrech. Mimo skalní členy týmu, mezi které patří: Martin Pejša (Creativedock), Mirek Řihák (ANECT), Vláďa Dřízhal (Ferring), Tomáš Vinkler (Trinity CS) věříme, že nově příchozí členové – Markéta Švedová (Recruit CZ), Jan Beránek (Usertech) a Martin Kulhánek (Imobilien CZ), s námi všichni vyrazí na hory za tréninkem znovu.

Další setkání Holickyteamu není ještě pevně ukotveno v kalendáři. Čekáme na sníh již na našich horách.

Na horní a spodní fotografii – Holickyteam na Hintertuxu. Fotografie uprostřed: „První dáma Holickyteamu“ – Markéta Švedová, zachycena v ideální lyžařské pozici při jízdě v obřím slalomu na ledovci v Hintertuxu 4. – 7. 12. 2014

Zauchensee 17. – 18. 1. 2015

V původním plánu byl trénink v obci St Martin am Tennengebirge. Špatná komunikace s pověřenými osobami lyžařského střediska stran rezervace tréninkové pisty zapříčinilo složitou organizaci. Došlo ke změně střediska a tak tým v sobotu ráno vyrazil do tréninkového centra Kogelalm v proslulém Zauchensee. Po oba tréninkové dny jsme měli k dispouici zavřenou trať „Wave“. Délka obřího slalomu nebyla závratná, ale obtížností patřila k těm těžším. Především tvrdý povrch sjezdovky a výrazné profilové změny dělaly některým členům problémy. K věrným členům týmu: Pavlu Hlaváčovi, ŠKODA AUTO, Mirku Řihákovi, ANECT, Janu Beránkovi, USETECH DIGITAL, Markétě Švedové, RECRUIT CZ se přidali noví členové: Ranata Černá, závodnice v české sérii závodů Masters, Lukáš Kovařík, USERTECH Digital, mimojiné dirigent symfonického orchestru, František Havlíček a Martin Hnyk ze společnosti HAVEX auto – partnera Holickyteamu, a nejmladší člen akce Mikuláš Šveda. Na spodní fotografii je vidět zavřená  trať obřího slalomu, kterou měl Holickyteam k dispozici v sobotu i v neděli pouze pro sebe.