Poslední přípravný kemp Kaunertal 9.- 11. 2016

Poslední soustředění Holickyteamu bylo sportovně na hodně vysoké úrovni. Složení družstva bylo jednoznačně sportovně nejkvalitnější za celou přípravu. K dispozici bylo nádherné počasí a skvěle upravené pisty po všechny tři dny. Někteří jedinci zvládli projet 30 bran obřího slalomu i 13x za den. Poslední trénink v neděli byl na programu včetně měřící techniky. Zajímavou zábavu a napětí  u měřených jízd vždy potěší trenéra, protože až jízdy na čas ukáží chuť a ctižádost každého člena. Nebylo překvapením, že nejrychleji se pohyboval Martin Beránek (Levelsportkoncept). Jeho závodnický původ neměl konkurenci a lépe najeté brány udávaly klid do jízdy a to se ihned projevilo na lepších časech. Naopak velkým překvapením byly výkony Mirka Řiháka, který bez  předešlého tréninku jezdil velmi rychle a stabilně! Do budoucna doporučuji Mirkovi pořídit závodní lyže a kombinézu! Nováčkem v týmu je stále ještě Martin Ducháč, který mě osobně velmi překvapil fantastickými jízdami na čas. Jeho motocyklové závodnické srdce se přetransformovalo i do lyžování. Velká budoucnost!!! Pavel Hlaváč zaznamenal dobré jízdy, ale únava z náročných dnů před koncem roku měla za vinu nespokojenost s dosaženým výkonem na čas. Je třeba se více soustředit a jít do toho bez respektu! Hynek Příhoda s dcerkou Šarlotou předvedli urputný rodinný souboj z něhož vítězem byla jednoznačně technicky se nejlépe ze všech projevující teprve 11-ti letá závodnice. Pokud Šarlotka nalezne u sebe více chuti k náročnému tréninku a podrobí se bez diskusí potřebnému drilu, může z ní vyrůst velká lyžařka! Franta Ježek stále velmi svědomitě pracuje na svém postupném zlepšování. Základem bude najít vyrovnaný postoj a správně zatížit lyže v oblouku. Karel Lank (Levelsporkoncept) je lyžařsky na dobré úrovni. Současná technika je ovšem, jako u většiny bývalých závodníků, poznamenaná technikou z dřívější doby. Pracujeme na pochopení trajektorie a postavení horní poloviny těla v karvingovém oblouku.

Přípravné ledovce v této sezoně jsou již 

minulostí. Těším se na tréninky na našem „domácím“ kopci ve Špindlu!

Kaunertal 6. – 9. 10. 2016

První setkání v letošní přípravě se uskutečnilo na ledovci v Kaunertalu. Nevalná předpověď počasí a sněhové prognózy zdaleka nešly ruku v ruce s kvalitním tréninkem. Hory ovšem opět ukázaly, že mají svůj scénář počasí a tak realita byla zcela jiná. Všech 8 účastníků kempu absolvovalo jeden z nejkvalitnějších tréninků doslova „nad mraky“. Po všechny 3 dny jsme měli k dispozici přiměřenou sjezdovku sami pro sebe. V sobotu byl na programu dokonce měřený trénink, ve kterém si nejlépe vedl Martin Pejša. Velký pokrok předvedl Jan Beránek. Oba jmenovaní mají velkou chuť do další práce. Franta Ježek se potrápil s poškozením lyžařských bot, ale nově zakoupené lyžáky vypadají o něco sportovněji a věřím, že dají Frantovi do budoucna prostor k dalšímu zlepšování. Pavel Hlaváč na relativně jednoduché pistě předváděl stabilní výkony s viditelnou snahou o zlepšení rozsahu pohybu do stran. Míša Povýšilová a Markéta Švedová tentokrát neměly s trenérem jednoduché pořízení. Ctižádost obou svěřenkyň nutí coache k větší zodpovědnosti nad jejich výkonností a tak „metr“ hodnocení jízd je o poznání přísnější než v minulé sezoně. Manželé Stejskalovi byli opět velmi dobře naladěni a v tréninku nezaostávali. Eva pracovala na detailech především ve volné jízdě. Zdeněk se nenechal vyvést z míry a postupné zlepšování vždy včas ukončil a ihned zapil sklenkou kvalitního červeného Cool

První kemp nasadil laťku dost vysoko a to nejen z hlediska sportovního, ale i toho společenského. Už teď se těším na příště. Již za necelé dva týdny od 20. – 23. 10. 2016 opět na Kaunertalu.

Kaunertal 24. – 27. 11. 2016

Předposlední podzimní kemp proběhl ve stylu profesionálního tréninku. Výběr pisty pro stavbu tratí byl opravdovou výzvou pro všechny účastníky. 30 bran s odstupy mezi branami 23 – 25m. Nejrychlejší nedělní jízdy na čas měřily 52 sekund! Klobouk dolu nad výdrží všech v tomto vysokohorském zatížení! Naprosto perfektní byl přístup od většiny členů z hlediska týmové práce – pomoc při stavbě tratí, servisu lyží a zodpovědnosti k tréninku. Tentokrát ubylo společenské zábavy…Smile

Oba nově příchozí Martinové – Ducháč a Svadbík, zvládli nelehkou roli nováčků a bez výjimek se naplno zařadili do procesu. Třetí Martin – Pejša, potvrdil roli lídra týmu a v neděli předvedl skvělé jízdy. Cítíme návrat do formy. Luboš Koželuh s dcerou Terezou vedli urputné boje z nichž o málo lépe vzešel otec. Věřím ale, že při dostatečném tréninku bude tento stav pouze krátkodobý a trend se postupně obrátí ve prospěch nadějné Terezky. Tradiční účastnice kempů – Markéta Švedová a Míša Povýšilová opět potvrdily svou ctižádost a vedly s naším novým lektorem detailní diskuze na téma lyžařské techniky. Pavel Hlaváč absolvoval poprvé všechny tři tréninkové dny a znovu potvrdil vzestup kvality. Zcela individuální přípravu s lektorem Romanem absolvovala Elena Růžičková. Těšila nás radost z intenzivní metodické práce a zlepšování Eleny den ode dne.

Příští kemp od 8. – 11. 12. 2016 bude posledním setkáním Holickyteamu v podzimní přípravě.

Kaunertal 20. – 23. 10. 2016

Druhý kemp jsme zrealizovali opět na Kaunertalu, kde máme k dispozici vhodné pisty pro nácvik techniky. Počasí vyšlo výborně a tak 5ti-členný tým ve složení Markéta Švedová, Jan Beránek, Martin Pejša, Vláďa Dřízhal a Pavel Hlaváč najezdil za tři dny 900 bran obřího slalomu a 45 km volné jízdy!

Velký progres zaznamenává Jan Beránek. Pořízením nového materiálu se dostal ihned o level výše. Martin Pejša se nachází v přípravě po loňském zranění kotníku. Je třeba dohonit kondici, lyžařsky je na velmi dobré úrovni. Pavel Hlaváč objevil posun boků do strany a hned je charakter jízdy úplně jinde. Potřebujeme ještě zlepšit lateralitu. Vláďa Dřízhal předváděl stabilní jízdy. Rezervy hledáme v čistotě vedení lyží v oblouku a více aktivity. Podobně jako Vláďa na tom byla i tentokrát jediná dáma Markéta Švedová. Ke klidnému pojetí jízdy je třeba přidat více aktivity ve vertikální rovině a méně odsouvat hrany lyží v oblouku.

Na příštím kempu má každý člen týmu svoje vlastní téma ke zlepšení.

Znovu se sejdeme večer 10. 11. 2016 opět v hotelu Kirchenwirt ve Feichtenu, kde máme k dispozici dostatek klidu na odpolední servis lyží a večerní rozbor videa v příjemné „seminar lounge“.