Kaunertal 22. – 25. 10. 2020

Po dlouhé době opět spolu… Vzhledem ke složité situaci v souvislosti s pandemií panovala u většiny svěřenců euforická nálada. Není se čemu divit. Po zrušených akcích na jaře letošního roku vyzařovalo po více než půl ročním půstu odhodlání, velké nadšení z lyžování a pohybu na horách. Skupina v počtu celkem 13 osob svědomitě plnila náš  speciální program. Mám na mysli opravdu všechny, i ty, kteří se původně k nám přidali pouze formou doprovodu nakonec přeskočili do programu „trénink“.

Dvě linie našeho výcviku pokrývají širokou část co se týče lyžařské úrovně. Základní lyžování, neboli pilování techniky ve volné jízdě opět vedl náš dvorní instruktor Roman Krulich. Vyšší stupeň lyžařských dovedností byl jako vždy prověřován v branách obřího slalomu.

Ubytování včetně dobré kuchyně bylo zajištěno v poloprázdném, pěkném hotelu s bazénem včetně perličky, protiproudu a wellness.

Pavel Hlaváč – nejzkušenější člen výpravy. Mentálně uvolněný. Do budoucna vidím u Pavla více prostoru pro činnosti, které jej vnitřně naplňují. Alfa omega všeho je zdraví, které když vydrží, tak Pavel ještě udrží svoji kvalitu dlouho. Technicky pracujeme na udržení pevné stopy v oblouku. Nedopustit povolení tlaku odjetím vnější lyže ven z oblouku a přenesení váhy na vnitřní pod tělem.

Karel Týc – stálice týmu. Jeho velkou oporou byla a je jeho povzbudivší rodina. Karlova tendence až přílišné sebekritiky „nás“ začíná zvolna opouštět 🙂 To je velmi dobrá zpráva! Lyžař – sjezdař bez patřičné dávky vlastního sebevědomí nemá v tomto adrenalinovém sportu na růžích ustláno. Především v sobotním tréninkovém procesu za nelehkých povětrnostních podmínek vzbudil při večerním rozboru videa obdiv u všech přihlížejících kolegů. Zlepšení chápeme v udržení horní poloviny těla, bez přiklonění ramen do oblouku. S odklonem ramen totiž snáze přijde přiklonění boků. Karel mimo účast v tréninku zvládá i funkci profesionálního týmového fotografa. Pořízené fotografie, věřím, budou obdivovat generace. Karle díky moc!!!

Franta Ježek – nejsvědomitější přístup. Krásná práce ve vztahu trenér – svěřenec. Čitelná technika s dobrým základem. Na prudším svahu příliš driftu. Franta až příliš investuje do včasného zatočení vysoko nad bránou. Často se pak nedostane k tyči. Doporučení: více narovnat stopu směrem k bráně ovšem s včasným tlakem nad bránou na hranu lyže.

Hynek Příhoda – neutuchající souboj v nedělních jízdách na čas mezi Hynkem a Frantou. Předvedl pěkné, měkké jízdy. Nic naplat. Postupně zlepšující se stav techniky se projevuje na rychlosti jízdy a hlavně na psychice 🙂 Osobitý humor a životní nadhled, kterým Hynek obohacuje naši skupinu bude v jeho nepřítomnosti chybět.

Martin Ducháč – týmové Nr. 1. Mladý ambiciózní jedinec. Sportovec tělem i duší. Disponuje technikou na velmi vysoké úrovni. Rozsah pohybu do stran můžeme zvýraznit za podmínky udržení postoje více vpředu. Mírně posazené těžiště je určitou hranicí v dalším postupu.

Pavel Louda – poprvé v našich řadách. Ze začátku byl v trati nejistý v orientaci. Pouze v první jízdě! Napodruhé to bylo již diametrálně odlišné. Sobotní lehká indispozice se naštěstí rychle ustálila a v neděli se mohl porovnat s dosaženými časy ostatních svěřenců v měřených jízdách. Uklidnit horní polovinu těla, lépe pochopit princip zatočení a budeme se velmi brzy radovat z radikálního zlepšení.

Pavla Loudová – starostlivost je vrozenou vlastností paní doktorky 🙂 Vřelý vztah k pohybu na horách byl více než patrný. Na lyžích se Pavla projevila jako elegantní lyžařka s citem pro lyže. Technicky se může zlepšit především v podobě rozšíření vedení lyží – stopy a pokusu o zatočení pouze za pomoci překlopení hran z jedné strany na druhou. Lyže udělají práci za tebe!

Zdeněk Šmejkal – týmový nováček. Zapomněli jsme na zápisné:-) Společně s celou fajn rodinou si pobyt protáhnul na více než týden. Výrazná schopnost následovat instrukce. Člověk s famózní schopností dosažení cíle, a to jak v profesním životě, tak i ve sportu. Pozorovat jeho předstartovní koncentraci při měřeném tréninku – příkladné!!! Technika předurčující výrazný vzestup v případě častější stimulace v tréninku. V rychlosti mezi obřákovými branami Zdeňkovi pomohly nové lyže Kästle RX GS MASTERS. Rád bych, kdyby ses stal aktivním členem našeho týmu.

Elenka Š. – komunikativní, velmi rychle získává kontakt a pozornost okolí. Lyžování jí baví. S Romanem si dokázala za 3 dny vybudovat kamarádský vztah. Práce s instruktorem bude pro Elenku stěžejní pro další rozvoj.

Denis Š. – vnímavý a velmi bystrý. Chuť do bran byla znát. U Denise je ještě nutná práce i mimo branky. Ve volné jízdě si osvojit principy zatočení a vyvážený postoj z hlediska předozadní rovnováhy.

Další setkání na svazích kaunertálského ledovce je v plánu již příští týden ve čtvrtek 5.11.