Špindl 4. – 6. 4. 2014

Poslední trénink Holickyteamu v sezoně 2013/2014.

První den (pátek) byl obsazen pouze dvěma členy Vláďou Dřízhalem a Martinem Pokorným. Oba jezdci patří k největším stálicím týmu. Vláďa Dřízhal získal další chuť ke zlepšování díky úspěšnému představení v závodě SKI and Golf. Skončil na 7. místě v celkovém hodnocení! Gratulujeme! U Martina Pokorného je stále více znát obrovské zapálení pro věc. Jízda v branách jej zkrátka baví. Výrok Martina na závěr při balení tyčí ořího slalomu hovoří za vše, cituji :“Bolí mě srdce, když skrze vysílení už nemohu dál jezdit…“:-)

Martin Pokorný při pátečním tréninku na Stohu 4. 4. 2014

V sobotu a v neděli měl trénink širší obsazení. Na jarním sněhu probíhal trénink pouze v dopoledních hodinách a po tréninku proběhl tradiční videorozbor jízd v přilehlé restauraci Hotelu Stoh.

Fotografie po nedělním tréninku na zbytku sněhu v areálu špindlerovského Stohu, 6. 4. 2014

 Špindl – Stoh 14. – 16. 3. 2014

Vzhledem k obsazenosti hotelů a skutečnosti, že většina členů Holickyteamu chlěla využít pouze jednotlivé tréninky, přizpůsobili jsme tomu organizaci kempu. Tréninky probíhaly pro všechny tři dny stejně (pátek, sobota, neděle):

  • 8.30 sraz u lanovky na Stohu – údolí Svatého Petra
  • 9.00 – 11.00 hod. dopolední trénink
  • 11. 30 oběd a rozbor videa z dopoledního tréninku v restauraci Hotelu Stoh.
  • 13.00 – 15.00 odpolední trénink
  • ihned po tréninku rozbor videa v restauraci Hotelu Stoh.
  • cca 15. 30 ukončení.

V pátek byli přítomni zástupci značky KJUS –  partnera Holickyteamu. Byl na programu trénink obřího slalomu. Počasí bylo dokonalé a pista velmi kvalitní. V sobotu ráno se situace s počasím zdála o mnoho horší než předešlý den, ale později se vyčasilo a trénink proběhl opět ve velmi kvalitních podmínkách. Bohužel nedělní trénink byl realizován za stálého deště a i sněhový podklad nebyl zdaleka idaální. Někteří jedinci se nevzdali a přes krutou nepřízen počasí absolvovali několik jízd.

Kaunertal 14. – 17. 11. 2013

Druhé přípravné soustředění na lyžích proběhlo v rakouském Kaunertalu za účasti 4 jezdců teamu. Opět nám přálo počasí a Holickyteam odtrénoval za tři dny 30 km volné jízdy a 700 bran obřího slalomu! Měli jsme k dispozici 2 tréninkové pisty. Rovinatější tréninkový svah byl určený pro trénink skluzu v nižším postoji. Na prudší a techničtější sjezdovce trénovali všechny mezinárodní týmy a tak svěřenci okusili tvrdý trénink profesionálů.

Holickyteam na ledovci v Kaunertalu 14. – 17. 11. 2013.

Špindl 20. – 22. 12. 2013

Těsně před vánocemi se sešel komletní tým včetně nových členů Tomáše Vinklera a Martina Pokorného na tréninku ve Špindlu. Vzhledem k omezeným sněhovým podmínkám byl původní záměr Holickyteamu – trénink OSL změněn na trénink slalomu. Pro některé členy to byl skok do neznáma. Po prvním tréninkovém dni bylo ale jasno. Disciplína slalom bude pevně ukotvena do programu. Aktivita slalomářů byla ohromující. Za tři dny tréninku najezdili někteří neúnavní členové (Martin Pejša) 2000 branek!!! Po takové zátěži tým regeneroval v sauně a ve vířivce. Všechny jízdy jsme pak večer u vína rozebrali na TV obrazovce v pohodlném baru hotelu PALACE CLUB. 

Holickyteam při tréninku slalomu na Stohu 20.- 22. 12. 2013

 Špindl 1. 2. 2014

Vzhledem k nedostatku sněhu, který ruší termíny závodů, se členové Holickyteamu dohodli o náhradním programu v podobě jednodenního dvoufázového tréninku na svahu STOH ve Špindlerově Mlýně. V dopoledních hodinách jezdci zvládli 10 jízd v obřím slalomu na členité pistě v dolní části sjezdovky. Při obědě byl trénink podrobně analyzován v přilehlé restauraci Hotelu Stoh. Každý člen Holickyteamu si do odpoledního tréninku odnesl aktuální informaci k technice a pojetí vlastních jízd. Odpoledne se podařilo ke spokojenosti jezdců celou trať přestavět. Po druhé fázi někteří znovu zasedli k videoanalýze a mohli jsme konstatovat u všech zlepšení oproti dopoledním jízdám.

Tomáš Němec, nový člen Holickyteamu při tréninku na Stohu 1. 2. 2014

Hintertux 17. – 20. 10. 2013

První letošní soustředění v rakouském Hintertuxu proběhlo za krásného počasí a hlavně na výborném sněhovém podkladu. Do tréninkových deníků si 5 svěřenců Holickyteamu zapsalo celkem 60km volné jízdy a 500 bran obřího slalomu. Všechny tréninkové jízdy probíhaly pod dozorem videokamery a po tréninku jsme jednotlivé jízdy podrobně rozebírali.

Holickyteam na ledovci v Hintertuxu 17. – 20. 10. 2013