Špindl 5. – 7. 2. 2016

Kvalitní a intenzivní trénink po tři dny absolvovali všichni účastníci kempu. Pátek byl opět velmi komorní záležitostí. V malém počtu bylo dostatek času na individuální kontakt mezi trenérem a svěřenci. V sobotu byla na programu metodická cvičení vedoucí ke stabilizaci vrchní poloviny těla a nácvik nízkého sjezdového postoje. Pro tuto práci jsme využili mírný svah na Horních Mísečkách. Po náročném cvičení byl na závěr vložen závod ve sjezdu s hromadným startem na sjezdovce s názvem „Vodovodní cesta“. Vítězství a první cenu v podobě servisu lyží od trenéra si odnesl nejmladší účastník kempu Dominik Řihák, který těsně porazil svého otce Mirka.

Nedělní trénink měl nevšedního hosta. Příležitost s námi potrénovat využila současná česká jednička v obřím slalomu, reprezentant ČR v alpských disciplínách – Kryštof Krýzl! Kryštof si pochvaloval kvalitní trénink a pro nás to byla noblesní podívaná na jízdy jezdce ze Světového poháru. Předvedl 6 tréninkových jízd v plné palbě na velmi tvrdém sněhovém podkladu. Členové týmu mohli v bezprostřední blízkosti a ve stejné trati čerpat inspiraci z jeho neuvěřitelného pohybového rozsahu a měkkosti.

  

Pitztal 15. – 18. 10. 2015

První setkání členů Holickyteamu v letošní sezoně se uskutečnilo v Mandarfenu v příjemném wellness hotelu Gundolf www.gundolf.com. První den na ledovci nám počasí připravilo nelehké podmínky, ale přesto jsme zvládli důležitou metodiku moderního carvingu ve volné jízdě. V sobotu a v neděli byly podmínky o mnoho lepší a tak někteří členové zvládli objemový vysokohorský trénink. Především sobotní trénink zanechal u některých agilních sjezdařů řádnou únavu. Po oba dva víkendové dny byl připraven 25 brankový obří slalom na přijatelném sklonu a drživém čerstvém sněhu. Zhruba 600 bran zvládla nejaktivnější lyžařka Markéta Švedová (RECRUIT CZ). 500 bran zvládl i přes dřívější nedělní odjezd Pavel Hlaváč (ŠKODA AUTO) a Martin Pejša (CREATIVEDOCK). Bolesti kolene snížily tréninkový objem Vláďovi Dřízhalovi (FERRING CZ). Poprvé na ledovci a s velkou chutí se pustili do branek manželé Stejskalovi, kteří si i mimo tréninkový svah pobyt příjemně užívali. Na první setkání s námi vyrazila i Michaela Povýšilová (TECHNOAQUA), bohužel zatím stále hendikepovaná po vážném zranění, které ji zatím nedovoluje aktivní zapojení do tréninku. Odpolední wellness byl na programu u většiny účastníků a přinášel prostor pro zajímavé diskuse před semináři s videorozbory jízd. Pro velkou spokojenost a ideální tréninkovou pistu jsme se rozhodli příští networking na Pitztalu zopakovat.

Kaunertal 3. – 6. 12. 2015

Poslední přípravný ledovcový kemp v letošním roce proběhl opět na Kaunertalu. Kvalita tréninku po všechny tří dny se bude v budoucnu jen těžko vyrovnávat. Tři různé profilově zajímavé pisty, 28 brankový obří slalom, dokonalý sněhový podklad. Hotelový wellness s vířivkou a bazénem dotvářel ideální přípravu se vším všudy. Večerní diskuse celkem 12 účastníků kempu trvaly i déle do noci, ale brzy ráno byli všichni včas připraveni na další trénink. Běžný denní tréninkový objem činil 500 bran obřího slalomu!!! Klobouček! 🙂

Velké zlepšení v technice jízdy zaznamenali všichni čtyři zástupci společnosti LEVELSPORTKONCEPT:  Karel Lank, Tomáš Němec, Martin Beránek a Petr Veselý. Škoda, že s námi vyrazili letos pouze jednou. Nadšení pro trénink sleduji u Mirka Řiháka a tradičně nejvíce aktivní byla 1.dáma Holickyteamu – Markéta Švedová a pravidelný účastník závodů serie Masters – Pavel Hlaváč, který je v přípravě na nadcházející Mistrovství světa Masters v březnu 2016 ve Špindlerově Mlýně. Pavel Zavaďák – milovník červeného vína, ale také lyžování opět nezklamal a byl hnacím motorem večerní zábavy. Vláďa Dřízhal v rámci svých možností předvedl několik kvalitních jízd. Myslím si, že je letos dobře připraven na kombinační závody SKI and GOLF, kterých se pravidelně účastní. Smolařem kempu byl Pavel Efler, který přes zdravotní problémy do nedělního tréninku nenastoupil. Jeho nezaměnitelná ušanka při jízdě v branách ale zůstane dlouho v našich příjemných vzpomínkách na tento kemp.

Špindl 15. – 17. 1. 2016

Svah na STOHU byl ve 100% kondici pro trénink našeho týmu. Měli jsme k dispozici luxusní časový prostor od 11.30 do 15.30 hodin. 4 hodiny tréninku dávají dostatek času pro individuální přístup ke každému. Videorozbor jízd probíhá ihned po tréninku v Alpském Hotelu nedaleko Stohu. Všechna videa jsou připravena ke stažení na flash disk. Příští tréninky realizujeme ve středu 27. 1. 2016 a 5. – 7. 2. 2016!

 

Pitztal 5. – 8. 11. 2015

Druhá akce týmu proběhla opět na ledovci v Pitztalu. Tentokrát byly podmínky naprosto dokonalé po všechny tři dny. Vedle stálých se k nám přidali i noví členové: František Ježek, Hynek Příhoda a Jan Mušálek. Všichni tři nováčci zažili nevšední vysokohorský trénink sjezdařů za podmínek v úrovni reprezentace. Hlavním bodem metodiky bylo zlepšení techniky při volném lyžování s následným přenesením do bran. Intenzita tréninku byla znát a zvyšující se únava určovala limit objemu projetých branek. Naprosto úctyhodný objem  v podobě 60 km volné jízdy a 750 bran obřího slalomu byl splněn u většiny jezdců. K tomu není co dodat…Po náročném výkonu byl luxusní wellness hotelu VierJahreszeiten. www.hotel-vier-jahreszeiten.at příjemnou odměnou. Další setkání Holickyteamu je na známém Kaunertalu s odjezdem již příští čtvrtek!

Na fotografiích shora : Pavel Hlaváč, Markéta Švedová, Mikuláš Šveda, Mirek Řihák, Hynek Příhoda, Honza Mušálek, Franta Ježek.

Špindl 18. – 20. 12. 2015

První špindlerovský kemp proběhl v duchu ladění techniky ve volné jízdě. Přes nepřízeň počasí nebylo možné postavit branky. Každodenní baterie metodických cvičení pro všechny členy nebyla na škodu. Z trenérského pohledu naopak, pro většinu členů metodika ve volné jízdě je velmi důležitá a to ve všech lyžařských úrovních!

V pátek byly podmínky s přihlédnutím na sněhový stav v okolí fantastické. Modrá sjezdovka ve Svatém Petru je dostatečně dlouhá a profilem vhodná k nácviku. Odpoledne byl program doplněn o náročné jízdy v celé délce strmé sjezdovky na Stohu. O náročnosti se utvrdil i nadějný jezdec týmu Martin Pajša, jehož dynamická jízda skončila zajímavou fotografickou momentkou, viz.níže. V sobotu byl program obdobný a po tréninku byla již znát únava. Celkem sedm členů týmu ve složení: Michaela Povýšilová, Markéta Švedová, Hynek Příhoda, Martin Pejša, Franta Ježek, Zbyněk Pavlův a mladičká Šarlota Příhodová se sešlo v příjemném klubovém prostoru v Alpském Hotelu a u krbu jsme průběh celého dne do detailu rozebrali.

Pevně doufáme, že při dalším setkání ve Špindlu, které je na programu o víkendu 9. – 10. 1. 2015 budeme mít k dispozici i brankovou trať.

Kaunertal 12. – 15. 11. 2015

Zcela jedinečným hodnotíme sraz členů týmu na ledovci v Kaunertalu. Počasí a skladba tréninkových tratí uspokojila každého jezdce bez rozdílu výkonnosti. V pátek a v sobotu jsme využili pozvolný svah Falgin, kde všichni testovali schopnost skluzu v nižším postoji. 26 bran na dokonalém podkladu a viditelnosti. V neděli jsme měli možnost přesídlit na profilově členitý svah vpravo od Nörderjoch. Co se objemu týče, tak někteří členové projeli za tři dny skoro 1000 bran obřího slalomu. Zlepšení projevu na lyžích registrujeme u všech členů. Zdenek Stejskal s Honzou Beránkem patřili k technicky nejprogresivnějším jezdcům. Martin Pejša se opět posunuje o level výše. Sebekritický Pavel Zavaďák dal do každé jízdy maximum úsilí. Michal Zavaďák disponuje ohromnou měkkostí v jízdě a do budoucna se pokusíme o snížení postoje. Tradičně největším nadšencem byla Markéta Švedová, která postupně vylepšuje vedení obou lyží v oblouku a čistotu stopy. Bratři Strnadové se po odmlce vrátili do našeho kolektivu. Aleš testoval vykrojenější Kästle a Radek pracoval na výraznějším rozsahu pohybu do stran. Od týmu byla oddělena (ale pouze na svahu) Michala Povýšilová, která je zatím v individuální tréninkové přípravě po úrazu lýtek.

Příjemný hotel Feichtnerhof se vstřícným personálem, který dokázal plnit požadavky některých našich členů bez časového omezení, dal prostor k výborné zábavě po náročném tréninku. V tomto směru nezklamal chrlič humoru Pavel Zavaďák. Jeho osobnost byla v dokonalém kontrastu syna Michala, který s ohromným klidem a nadhledem vše pozoroval. Nejen sportovně, ale také společensky bylo setkání Holickyteamu ve Feichten absolutním Nr.1.